Stalo se

Kutilna

08.03.2023

V naší knihovně proběhla Kutilna, tvořivá dílnička. Jednalo se o setkání s Petrou Polák, rodačkou z Teplic, která vyrůstala v Přítkově. Nyní již dlouhou dobu žije a působí ve Velké Británii (Cornwall) a pravidelně se vrací do rodné země na 3 měsíce každou zimu.

V pátek 10.02.2023 se děti ze ZŠ Proboštov zúčastnily besedy se spisovatelkou Michaelou Fišarovou (držitelka ocenění Zlatá stuha - prestižní cena pro autory, překladatele, ilustrátory a nakladatele dětských knih).

Byla to velmi úspěšná akce. Přicházely celé rodiny. Výstavu zhlédla školní družina. Objevili se i kronikáři z jiných obcí. Paní kronikářka Sedláková byla v jednom kole. Měla se také čím chlubit. Její pečlivým písmem psaná a vlatnoručně kreslenými obrázky vyzdobená kronika je monumentálním dílem. Připraveny byly i fotografie, dokumentující významné...

3.11., 1.12 a 9.12. jsme byli v knihovně poctěni návštěvou prvního a třetího oddělení družiny. Návštěva čtenářského dorostu je pro nás vždy vítanou vzpruhou a potěšením. I tentokrát žáci nezklamali a na čas plně ovládli prostor knihovny.

Beseda s autorem publikace plné krásných fotografií a zajímavého povídání o koutě světa, ve kterém je nám dopřáno žít a jehož krásy mnohdy plně nevnímáme. Pan Jiří Svoboda umí své posluchače zaujmout. Nebyla to jeho první návštěva v Proboštově a tak se tentokrát sešlo asi osmdesát dychtivých návštěvníků. Fotografie ve fotogalerii ukazují, že velká...

Knihovnu pravidelně navštěvují všechna tři oddělení školní družiny. Přicházejí postupně v návštěvnických hodinách. Paní vychovatelky vždy volí téma měsíce, vztahující se k literatuře a děti pak mají za úkol vyhledávat autory, knihy a společně si o nich povídají. Díky tomu nemá knihovna nouzi o dětské čtenáře.

Lidé se rádi scházejí, aby si spolu trochu poklábosili. Z této potřeby vzešel náš malý Dámský klub Klubko. Při kávě a malém občerstvení jsme se pustily pod vedením Aničky Šitinové do háčkování. Výsledkem by měla být šikovná síťovka. Je nás zatím jen pár, ale každá další zájemkyně je vítána. Termín setkání naleznete vždy na úvodní stránce.

Koncerty Hedy Trejnarové a Hany Dončevové jsou již tradičním zakončením adventního času. Je o ně vždy velký zájem, ale ten letošní překonal očekávání. Na návštěvníky čekalo 40 sedadel. Ta však nestačila a muselo se přistavovat. Nakonec se koncertu zúčastnilo 60 posluchačů, kteří si z něj odnesli příjemnou předvánoční náladu.

V příjemné předvánoční atmosféře se sešli zájemci o výrobu vánočních ozdůbek. Po obě tvůrčí odpoledne se okolo stolu v naší dílně stěží našla volná židle. Dílnu obětavě vedla Zdeňka Hroudová.