Život kolem knihovny

Beseda s autorem publikace plné krásných fotografií a zajímavého povídání o koutě světa, ve kterém je nám dopřáno žít a jehož krásy mnohdy plně nevnímáme. Pan Jiří Svoboda umí své posluchače zaujmout. Nebyla to jeho první návštěva v Proboštově a tak se tentokrát sešlo asi osmdesát dychtivých návštěvníků. Fotografie ve fotogalerii ukazují, že velká...

Knihovnu pravidelně navštěvují všechna tři oddělení školní družiny. Přicházejí postupně v návštěvnických hodinách. Paní vychovatelky vždy volí téma měsíce, vztahující se k literatuře a děti pak mají za úkol vyhledávat autory, knihy a společně si o nich povídají. Díky tomu nemá knihovna nouzi o dětské čtenáře.

Lidé se rádi scházejí, aby si spolu trochu poklábosili. Z této potřeby vzešel náš malý Dámský klub Klubko. Při kávě a malém občerstvení jsme se pustily pod vedením Aničky Šitinové do háčkování. Výsledkem by měla být šikovná síťovka. Je nás zatím jen pár, ale každá další zájemkyně je vítána. Termín setkání naleznete vždy na úvodní stránce.

Koncerty Hedy Trejnarové a Hany Dončevové jsou již tradičním zakončením adventního času. Je o ně vždy velký zájem, ale ten letošní překonal očekávání. Na návštěvníky čekalo 40 sedadel. Ta však nestačila a muselo se přistavovat. Nakonec se koncertu zúčastnilo 60 posluchačů, kteří si z něj odnesli příjemnou předvánoční náladu.

V příjemné předvánoční atmosféře se sešli zájemci o výrobu vánočních ozdůbek. Po obě tvůrčí odpoledne se okolo stolu v naší dílně stěží našla volná židle. Dílnu obětavě vedla Zdeňka Hroudová.

Po tři listopadová odpoledne vypukla v naší dílně barevná fantazie. Pod zkušeným vedením Jany Sedlákové malovaly malířky amatérky na plátna olejovými barvami abstraktní motivy. Počátkem příštího roku budou práce vystaveny ve vestibulu obecního úřadu.

14. a 16. 10. praskala naše malá dílna ve švech. O pletení košíků byl velký zájem. Jitka Šénová, která dílnu vedla, se všem zájemcům obětavě věnovala, a tak si všichni odnesli domu hezký košíček.

V archivních pramenech je záznam o založení Místního odboru Národní jednoty severočeské v Proboštově, dne 2. 8. 1890. Na ustavující schůzi byl zvolen výbor a současně byli přijímáni noví členové. Od pana knihvedoucího z pivovaru byl doručen sud piva, které se má vypít při valné hromadě. Obnos za vypité pivo měl každý přítomný člen panu hostinskému...