Život kolem knihovny

Návod: kliknutím na úvodní foto se otevře celá fotogalerie

V rámci spolupráce se školní družinou navštěvují knihovnu všechna tři oddělení jedenkrát za měsíc. Záměrem je přivést děti ke čtenářství. Většina dětí vlastní již svůj čtenářský průkaz.

Velký zasedací sál OÚ přivítal tentokrát žáky 2. stupně ZŠ. Pozorně poslouchali přednášku pana Petra Krásného ke 100. výročí vzniku československé měny . Měli přitom příležitost prohlédnout si vzácné exempláře numismatické sbírky přednášejícího.

Oblíbený básník a hudebník nevysedává jen za svým klavírem, ale také rád cestuje. Tentokrát přijel, aby se s námi podělil o své dojmy a zážitky z Portugalska. Cestopisné přednášky mají vždy velký ohlas. I tentokrát byl zasedací sál OÚ zcela zaplněn.

Žijí stále mezi námi - vlastenci a buditelé. Patří k nim i náš spoluobčan pan Petr Krásný. Je t o člověk mnoha koníčků a zájmů. Jedním z nich je i numismatika. Sám se nabídl, že připraví přednášku. Důkladně se na ni připravil, ale snad to byl mráz nebo špatná propagace proč tentokrát přišlo jen velmi málo posluchačů. Ti, co přišli...

Heda Trejtarová, Eva Stolařová a Hana Dončevová nám připravily krásný předvánoční koncert. Obřadní síň OÚ byla zaplněna k prasknutí. Dámy mají k Proboštovu citové pouto a jistě u nás nekoncertovaly naposled.

Grafické práce, vzniklé v průběhu výtvarné dílny, jsou nyní vystavené ve vestibulu obecního úřadu. Výstava potrvá do 31. 1 2019. Přijďte se podívat, stojí to za návštěvu.

Paní kronikářka Jana Sedláková se rozhodla rozšířit naše obzory o grafickou tvorbu. V průběhu šesti odpoledních seancí vytvořily účastnice výtvarné dílny pozoruhodné práce. Nahlédnutím do fotogalerie zjistíte, že jako pomůcky sloužily živé květiny, listy stromů, kousky krajky a třeba i provázek. Pak už jen barva a váleček a kouzlo bylo hotové.

Poslední ze svých cestopisných přednášek pojala Jitka jako vyprávění o svém putování Evropou za účelem, jak řekla: "Abych si splnila své sny." Při svém putování poznala řadu zajímavých souputníků a zažila leckdy docela dobrodružné příhody.

Jak přivést děti do knihovny a vštípit jim lásku ke knize? Vedena touto myšlenkou jsem domluvila se všemi odděleními školní družiny pravidelné měsíční návštěvy v půjčovní době. Děti se do knihovny vždy těší a většina z nich je již majitelem čtenářského průkazu.