Noc s Andersenem

31.03.2023

Celosvětová akce Noc s Andersenem.

V Proboštově již tradičně probíhá noc s Andersenem v družině při základní škole. Rozhodli jsme se, že program spojíme. Akce "Noc s Andersenem" začala v 16h v naší knihovně a od 18h navazujícím programem v družině. Děti, kteří do družiny nechodí zůstaly v knihovně na projekci pohádky z dílny Walta Disneyho. Studio Walta Disneyho slaví v letošním roce 100 let od založení a tak téma naší akce bylo jasné.

Od 16h nám program zpracovala a realizovala Vendula Váňová, která pracuje pro Dům dětí a mládeže a zároveň je součástí projektu "Mezi námi" jako koordinátorka "Povídej a Přečti Regiony". Díky mezigeneračnímu projektu, kterého je součástí měla s sebou v knihovně pomocnici, babičku Jitku. Babička pomáhala s organizací soutěží pro děti a na konci programu přečetla pohádku - Disneyovku.

Soutěže byly edukativní a naučily děti, jak se zorientovat v knihovně. Formou hry hledaly zatoulané Disneyho knihy ve všech odděleních. Promyšlené úkoly a indicie vedly děti k tomu, aby k hledání využily nejen své znalosti, ale i webový katalog knihovny. Někdy i nutnost informovat se u knihovnice.

Na konci bojovky děti dostaly dárečky a dobroty, které si odnesly na pokračování "Noci s Andersenem" v družině. Akce byla velmi povedená a děkujeme rodičům za projevenou důvěru a vysokou účast.

Markéta Procházková, knihovnice