Literární beseda s Michaelou Fišarovou

10.02.2023

V pátek 10.02.2023 se děti ze ZŠ Proboštov zúčastnily besedy se spisovatelkou Michaelou Fišarovou (držitelka ocenění Zlatá stuha - prestižní cena pro autory, překladatele, ilustrátory a nakladatele dětských knih). 

Nejprve se dětem představila paní spisovatelka, ukázala jim svá díla a přiblížila, jak se tiskne kniha. Poté ukázky z knih vtipně přednesl a zdramatizoval herec Miroslav Reil. S ním si rovněž děti vyzkoušely jak vznikají příjmení na Islandu.

Nejmladším žákům byly představeny tituly Kanálníčci a V bříšku, které jsou určeny pro začínající a mírně pokročilé čtenáře. Starším žákům prvního stupně knihy Náš dvůr má tajemství a Ela v zemi trollů.

Pro žáky druhého stupně si paní spisovatelka připravila besedu o knize Nikolina cesta. Paní Fišarová čerpá náměty do svých knih ze skutečných příběhů, které se dotýkají současných závažných témat jako jsou domácí násilí, šikana ve škole, útěky z domova a problémy v rodině. Do svých příběhů vkládá aktuální problémy dětí v naší společnosti a snad i proto nebyla při otevřené diskusi o otázky a názory našich žáků nouze. Z bezprostředních postřehů dětí bylo vidět, že Michaela dětem rozumí a že i děti rozumí její tvorbě. 

Náklady na akci financovala obec Proboštov. Děkujeme. Markéta, knihovnice.