Kutilna

01.03.2023

V naší knihovně proběhla Kutilna, tvořivá dílnička. Jednalo se o setkání s Petrou Polák, rodačkou z Teplic, která vyrůstala v Přítkově. Nyní již dlouhou dobu žije a působí ve Velké Británii (Cornwall) a pravidelně se vrací do rodné země na 3 měsíce každou zimu. 

Středu co středu nás překvapovala s programem plným her, nápadů a tvorbu se zaměřenou na životní prostředí, přírodu, náš vztah k planetě a k sobě samým. Workshopy pro všechny kamarády od 5 let až do dospělosti, s rodiči i prarodiči. Tvořilo se z přírodních a recyklovaných materiálu. 

Petra má více než desetiletou praxi s vedením kreativních činností s dětmi a jejich rodiči, do programu dílniček přidává prvky angličtiny, písničky, básničky a pohybové aktivity. Témata byla různá, například moře a korálové útesy, ochrana mořských živočichů, bájné bytosti, kouzelné květiny. Proběhla výroba domorodých náhrdelníků z mušlí a korálků, lapače snů, lucerniček, stromu života, domečků, vlajek...... 

Z pěti setkání se, pro velký úspěch, přídavkem stalo šest. Kutilna proběhla v termínech 18.01., 25.01., 01.02., 08.02. a 22.02. Přídavek byl 01.03.2023. 

Petru jsme předběžně poprosili o spolupráci s naší knihovnou i pro příští období, kdy bude v České republice. Pokud se podaří spolupráci navázat, můžeme se těšit na adventní setkávání. Srdečně děkujeme Petře a přejeme jí spokojený a klidný návrat zpět do Británie.

Markéta Procházková, knihovnice