Stalo se

Adventní věnce tvořily seniorky na pravidelném setkání Klubu klubko. Vzhledem k tomu, že tvorba adventních věnců je velmi lákavou aktivitou, sešly se ve vyšším počtu než obvykle. Velké poděkování patří paní Sedlákové a paní Šenové, vytvořily věnec pro lékárnu, pro bývalou knihovnici paní Hlaváčkovou a i pro naší knihovnu.

Dílny pod vedení Vladimír Herškovič k příležitosti obecní akce, děkuji za velikou účast a trpělivé vedení dílniček Láďovi a Jitce Mouchové.

Paní Anna Šitinová nám v listopadu udělala kurz kreativního háčkování. Účast byla jak z řad dětí, tak i dospělých. Paní Šitinová svými výrobky zdobí obec v době adventu. Keře před knihovnou, vánoční strom v knihovně, lékárnu atd. Tímto kurze předala kousek svých manuálních schopností mladším generacím. Moc ji děkuji za trpělivost a obětavost a...

Děkuji firmě Hit Office s.r.o. za sponzorský dar naší knihovně. Firma nás potěšila minimálně roční zásobou tácků a kelímků. Dále jsme od nich dostali skvělý kreativní set, vhodný pro další tvoření. A to vše i s dovozem přímo do knihovny. Děkuji!

Paní učitelka Mgr. Nikola Fenclová, která vyučuje výtvarnou výchovu v ZŠ Proboštov, instalovala díla starších žáků u nás v knihovně. Výstava s názvem "Kdo je kdo?". Vernisáž výstavy proběhla během odpoledních vyučovacích hodin, kdy se žáci na své práce přišli podívat a tím si i připomenout, že máme v obci krásnou knihovnu, kterou mohou navštěvovat....

Chtěla bych našim čtenářům připomenout, že knihovna není pouze pro čtenáře, ale že zde nabízíme celou řadu zájmových aktivit. A mezi nimi je i rybářský kroužek. Postupem času získává své členy a začíná si budovat své pevné místo. Jedná se o další možnost, jak trávit volný čas v obci Proboštov. Přidávám pár slov od vedoucího spolku:

Při příležitosti dušiček vznikl nápad vyzkoušet v naší knihovně promítání dušičkového filmu s názvem Coco. Inspiraci jsem měla z jiných obecních knihoven, kde jsou filmové kluby na programu pravidelně. Co jsem ovšem nečekala byla obrovská účast, za kterou rodičům velice děkuji. Na akci mám několik pozitivních reakcí a to znamená jediné. Dětský...

V říjnu proběhly dva tvořivé čtvrtky. Při prvním setkání se tvořili podzimní koláže z přírodnin a druhé setkání bylo ve znamení Halloweenu a halloweenských dekorací.